| TheSeventhSin a întrebat:

Vreau sa ma fac designer vestimentar.
Nu mai am mult si termin liceul si ma gandeam la o facultate de desig vestimentar (Undeva prin Bucuresti daca puteti sa-mi recomandati).
Cat se castiga? Din cate am inteles sunt foarte multi ce zic ca nu se gastica aproape deloc in asa ceva... oare pot avea un salariu decent in Romania? Dupa ce termin facultate, nu vreau sa ajung ca multi altii care isi termina facultatea si dupa sunt someri.
Ca sa va faceti o idee cam cat de bine desenez, la desen am numai 10, la tot, iar majoritatea au 6-7 (Si da sunt la profil arte)
M-am gandit si la design interior dar nu stiu ce sa zic... oricum vreau sa continui cu artele dar nu vreau sa devin in niciuncaz (Chiar daca se castiga foarte mult) pictor de biserici.
Am mai auzit ca se casiga bine si prin desene pe care le faci pe tableta grafica (Ma intreb, oare exista o asemnea facultate?)
Ajutati-ma va rog (Cei ce stiti, nu vreau informatii eronate)

1 răspuns:
| Kyttynna a răspuns:

In urmatorul link sunt detalii despre facultatea de arte din Bucuresti. http://www.unarte.org/......ltati.php.
Nu cunosc detalii multe cu privire la intrebarile pe care le-ai adresat. Dar te poti gandi si spre arhitectura. Parerea mea e ca ar fi mai de actualitate. Dar daca ai inclinatie spre arta, urmeaza-ti visul si pasiunile. Conteaza mult sa faci ce iti place ca job.