| r3laxX a întrebat:

Vreau sa merg la ETTI Cluj(Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei). Problema este ca nu stiu ce optiuni/locuri de munca pot opta dupa ce termin facultatea.
Ma puteti ajuta cu cateva exemple ceva mai concrete?

1 răspuns:
| HTH a răspuns:

O gramada. Eu sunt la IE (anul 4). Daca o sa fii serios, o sa iti gasesti, sunt o gramada de firme de profil in Cluj. Asa rapid: poti sa te angajezi la o firma din cadrul Emerson, apoi mai ai RCS&RDS. si altele, nu stau acum sa caut pe google :D. Tu dupa ce o sa termini (daca o sa intrii) o sa fii pregatit in mai multe domenii. Totul tine de tine, ce o sa iti placa sa inveti. Cunosc persoane ce au terminat ETTI si lucreaza in IT, la bitdefender. Sper ca te-am ajutat.

https://www.ejobs.ro/locuri-de-munca/telecomunicatii%20inginer/