| AnoNiM61999 a întrebat:

Vreau sa plec in Italia 2 luni, august si septembrie si nu stiu cum o sa decurga lucrurile pe acolo...gen, ce intrebari o sa imi puna. Cunosc bine limba engleza iar limba italiana o studiez intens de cateva 2 luni si ma descurc cat de cat.
Ideea este ca eu acum am 17 ani si muncesc in Romania de la 14 schimband foarte multe locuri. De exempul vara la mare, in timpul liceului in weekenduri + altele care nu necesita mult timp ca de exempul impartitul de pliante si in vacantele de o luna imi caut ceva de lucru. Ma intretin singur in afara de mancare si un acoperis deasupra capului dar simt ca in Romania nu prea ai "spor" iar in planurile mele ar fi ca la 19-20 sa imi cumpar singur o locuinta dupa care sa fiu pe cont propriu. Momentan am strans doar 15.000 de euro iar daca o sa continui in Romania imi va lua pe putin inca 5 ani...asa ca de asta vreau sa plec anul acesta pentru putin timp iar anul viitor 4 luni.
P.S: stau la o ruda si nu platesc nimic iar locul de munca este sigur.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai strâns 15000 Euro la vârsta asta meriți super felicitări.
Ca să ieși din România ca minor ai nevoie de ceva formalități.