| Eduard196 a întrebat:

Vreau sa pun o întrebare și aș vrea să primesc răspunsuri care să mă ajute. Merita să intru la agronomie? Meseria de inginer agronom este folositoare? Se caută?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Da, dacă esti pasionat/ atras de ea;
2. Desigur;
3. Cei cu adevărat buni sunt foarte căutați.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Cred ca putea omul sa intrebe despre orice domeniu/profesie ca tot se potrivea raspunsul tau. E universal rolling on the floor

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar; încearcă tu să faci SNSPA-ul, și vezi ce perspective mărețe ai...

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Am zis ca se potrivea in sensul in care suna bine, dar nu ca si era bun.

| Eduard196 explică (pentru mihai69):

Dezvoltă răspunsul, te rog

| mihai69 a răspuns (pentru Eduard196):

Nu prea văd ce aș putea să mai adaug, în special după ce și alții au dat răspunsuri asemănătoare dar ceva mai pe larg.

| ReddY25 a răspuns:

E o alegere potrivita daca ai vocatie

| Daz01 a răspuns:

Da, merită dacă ești atras de ce înseamnă viața de "fermier". Sunt salarii frumușele și de cele mai multe ori ai mașină de serviciu și combustilil destul de mult. Ca dezavantaje se pot număra lipsa unui serviciu stabil (contract nedeterminat) cel puțin la început și programul foarte încărcat (de când răsare soarele până apune, chiar și mult după ce apune) mai ales în perioadele de însămânțare și recolare. Succes.