| MartinAlabert a întrebat:

Vreau sa vant pliante cu sora mea mai mica in vacanta mare dar ea are 14 ani... O v a angaja?
Si unde trebuie sa ma duc sa o angajeze si ce as putea sa intreb.
Fac asta pentru ea sa nu fie singura.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o va angaja nimeni ca este ilegal

| Speed99 a răspuns:

Abia i s-a uscat cerneala de pe buletin si tu accepti sa o duci la munca? laughing Sunt sigur ca exista modalitati mai bune de a "nu o lasa singura" decat munca de la o varsta atat de mica.

Daca vrea sa depuna efort in ceva si nu stie in ce - scoala! Asta e singura ei datorie la varsta aia, si nu mi se pare ceva absurd.

| Harley18 a răspuns:

La pliante nu iti face carte de munca, poti intreba la firma respectiva daca o poti lua cu tine.
Funda? puppy dog eyes