| Alecsandriii a întrebat:

Vreau si eu o lista cu niste facultati ce iti ofera un loc de munca sigur si destul de bine platit imediat dupa terminarea acesteia.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In general nu facultatile iti ofera un loc de munca dupa terminare, tu trebuie sa cauti si sa gasesti.
Exceptie fac cele apartinand de M.Ap.N., MAI si SRI, dupa terminare ai un loc de munca asigurat si salariu bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca mergi la armata sau la academia de politie primesti un loc de munca sigur. In rest te descurci

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toți asta vor bani multi, de unde, în România cand toți fură, cine sa va dea si vouă bani?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mergi in Coreea de Nord. Acolo toate facultatile sunt asa. La noi, facultatea iti ofera sansa sa excelezi intr-un domeniu si sa iti construiesti o cariera mai usor decat daca ai avea doar liceul. In rest, depinde de tine. P.S. Daca vrei ceva sigur si rapid, mai bine faci un curs de infirmier si o tulesti in strainatate.

| Frank51 a răspuns:

Nimic si nimeni nu iti asigura un loc de munca garantat si bine platit.

| ibaal a răspuns:

Nimeni nu iti poate garanta un loc de munca si mai ales bine platitlaughing
Sunt multi care termina facultatea si sunt tamaiestraight face
Tu ar trebui sa stii ce iti place si in ce excelezi, acolo ar trebui sa mergi pentru a-ti creste sansele...

| elizabethdanalache a răspuns:

Uite iti ofer ca siposiblitati si chiar sunt meseri de viitor medicina sau it si indutria alimentara ingineria alimentara