| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! E adevarat ca sudura afecteaza potenta?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sudezi 2-3 ore in continuu, atunci in urmatoarele 10-15 minute ai toate sansele sa nu poti.
Dupa aceea depinde si de partenera big grin

| RAY a răspuns:

Afacteaza ochii nu potenta

| Hammurabi a răspuns:

Potența direct nu. Dar îți poate afecta sănătatea și deci indirect și potența. Depinde și ce fel de sudură. Cea autogenă e mai puțin nocivă. Cea cu arc electric e mai nasoală. Riscul poate veni de la flama arcului care conține o cantitate mare de unde ultraviolete (nu raze x ca în aberația de mai sus) și poate să ducă la daune destul de grave ale globului ocular.
Gazele, vaporii și fumul pot să afecteze sănătatea, mai ales dacă inhalațiile sunt pe durate mai lungi de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca da, cand sudam folosim raze X... ce intrebare