| princessmia a întrebat:

Ziceti-mi si mie un loc de munca dar care primesti salariu multi bani.

7 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Poti face bani din absolut orice domeniu. De la cele clasice deja cum ar fi arhitectura, managementul, informatica, medicina pana la cele mai noi, precum psihologia, IT-ul, PR-ul si asa mai departe. Conteaza pregatirea ta profesionala si EXPERIENTA in domeniu (mai ales). Degeaba iti spun eu tie acum ce firma cat si cum plateste daca tu inca nu ai studiile si experienta necesara postului. Dar poti intra pe site-urile de angajari de genul myjob.ro, ejobs.ro, bestjobs.ro si asa mai departe si vezi acolo ce se cauta si ce se cere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avocat, programator, manager, doctor. Dar trebuie sa fii si bun sa si muncesti ca nu arunca nimeni cu banii in tine dupa ce termini facultatea.

| Mann02 a răspuns:

Informatica, inveti pana iti trebuie ochelari cu lentile cat borcanu, pe urma lucrezi in Romania la o firma din america si castigi vreo 10 mii de dolari pe luna... numai ca esti cam distrusa dupa ce inveti atata si nu mai prea ai ce face cu banii ca nu te mai intereseaza altceva decat informatica...

| SmoKeD a răspuns:

Daca esti pasionata de matematica in spatiu si de fizica te poti face arhitecta

| NicolasAn a răspuns:

Manager,Presedinte laughing

| Alex525d a răspuns:

Magistrat salariul cat si pensia sunt exorbitatante!