| anonim_4396 a întrebat:

Acest copac are muschii pe partea sa sudica.
https://ibb.co/Cm2drQY
Care este explicatia? Este in oras, nu e umbrit.
Va asigur ca nu este trucaj.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sint plante parazite ce cresc pe copaci, muschii cresc pe pamintul de la baza lor.
Cam aia ar fi explicatia.

| Vântulalb a răspuns (pentru relian):

Zau bre?
Eu nu am intrebat ce sunt muschii. Am intrebat de ce cresc pe partea sudica. Se stie ca cei de pe copaci cresc mereu pe partea nordica.

| relian a răspuns (pentru Vântulalb):

Iara eu am raspuns, ce ai vazut tu nu sunt muschi laughing ori trebuie sa iti desenez?
Deci ce ai vazut tu pe partea sudica or fi alge, sau plante parazite, ce cresc pe scoarta arborilor, ori stiu si eu ce alte bacterii, ciuperci etc.

| Vântulalb a răspuns (pentru relian):

Aha! Nu stii de ce aceste plante parazite cresc pe partea sudica, desi normal cresc pe partea nordica. Dar vrei sa-mi desenezi altceva ca sa capeti puncte. Linge-te pe bot!

| relian a răspuns (pentru Vântulalb):

Despre ce puncte vorbesti omule,vorbesti de permisul de conduc ere din RO laughing pai ce,am eu nevoie de puncte.
Am rasp[uns la intrebare ta,deci aia ce crezi tu ca ar fi muschi,de fapt nu-s muschi,aia e tot.
Nu stiu de e cresc pe partea sudica? Pt ca au nevoie de lumina de aia laughing Normal nu cresc pe partea nordica,asa cum spui tu,cresc normal pe partile insorite.

Muschii ce spui tu, aia da cresc pe partea nordica, dar aia nu-s parazite, asta am vrut sa iti spun, aia nu-s muschi, tu faci confuzie.

Sa desenez nu stau si nici asa priceput la desen nu-s laughing