| anonim_4396 a întrebat:

Afurisitul de motan din vecini tot vine și urinează pe ușa mea.
Simt că mor (mă scoate din minți)...
Cu ce să dau pe ușă ca să nu se mai apropie de ea?
Am dat cu spray de muște, cu lipici, cu motorină, am pus naftalină... dar degeaba. Tot vine.

Recomandați-mi ceva, că nu mai rezist sad

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Ulei ars de motor, cateva picaturi.

| anonim_4396 explică (pentru baru):

Ești sigur? Ai folosit tu? Care-s efectele?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ramane usa patata...

22 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

hee hee
Leaga-ti un caine la usa, cu o lesa luuunga... tongue

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Dacă leg un câine la ușă, voi mirosi pișat de câine. Plus caca (bonus).

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Cainele mai trebuie si dus la plimbat, de cel putin doua ori pe zi, atunci nu va mirosi in urma lui... tongue

Mai poti face ceva: leaga-i motanului in coada o cutie de conserva goala, cu ata de cusut.
Sigur nu se va mai intoarce la tine.

| Freya1 a răspuns:

Vorbeste cu stapani.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

E motan, nu câine.
Ce să le spun? Să-și lege motanul? sad

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ii puna o litiera cu nisip in curte sau cu ce sa o atraga sa faca acolo.
Eu mai ies la o scara de bloc sa fumez cate o tigara si la o anumita ora stapana ii da drumul pisici in gradina din fata blocului unde isi face nevoile sta un un pic si pleaca in casa asa e civilizat.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Eu locuiesc la casă.
Motanul vine de la vreo 100 de metri (acolo stă cel mai apropiat vecin).

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Motanul isi marcheaza tertoriul si se pare ca tu esti una dintre favoritele lui! Ai prefera sa simti gaze de esapament, sau fum de la un cominat petrochimic!?

Răspuns utilizator avertizat
| PersonajFictiv a răspuns:

Un caine in fata usii.

| Shimozukushiki a răspuns:

Eu ți-aș recomanda cumva, ca atunci când îl vezi să arunci cu o găleată cu apă pe el, sau...ar mai fi o variantă să pui capcană din aceea de șoarcei dar să fii atentă să nu calci tu în ea dar nu știu dacă va rezista, pentru că fie vei călca tu în ea, fie vecinii tăi, fie oamenii cu care stai în casă, fie altcineva. (doar ideile astea le am la momentul ăsta)

| anonim_4396 explică (pentru Shimozukushiki):

Dar eu nu vreau să-l rănesc. Doar să îl îndepărtez.

| Tukann a răspuns:

Nu ai cu ce sa dai decat sa ii spui vecinului sa ia masuri. Daca nu un streang de gat

| anonim_4396 explică (pentru Tukann):

Tukann, eu cred că tu ai o problemă mai mare ca mine happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Probabil se referea la streang pentru motan...

| Tukann a răspuns (pentru anonim_4396):

Era vorba de streang pentru motan

| Tukann a răspuns:

Atunci nu mai pune intrebari tampite...e animal nu ai ce sa ii faci, puneti folie pe usa exista asa ceva, nu are culoare nu raman urme pe usa

| anonim_4396 explică (pentru Tukann):

Dar nu e vorba de urme happy E vorba de miros.

Am impresia că nu știi cum miroase urina de motan...