| Mois_Raul_2000 a întrebat:

Ajutor, stau la bloc si tot felul de lacuste mici verzi imi apar in casa, sunt periculoase?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

De aceea este bine să pui plasă de țânțari la geamuri. Aceasta se face la orice firmă de termopan.

| anonimg a răspuns:

Am uitat sa specific că lăcustele nu sunt periculoase. Nu te mușcă și nu te înțeapă.
Ele sunt periculoase atunci când vin în roi mare și îți poate mânca toate zarzavaturile din grădina. Dar nu s-au auzit de astfel de cazuri în țara noastră.
Dar oricum, sunt neplăcute insectele in casă, și de aceea trebuie să îți pui plasă de țânțari la geamuri.
Cei care stau la casă pot să își pună și la ușa de la intrare.

| gheorghe699 a răspuns:

Plase la geamuri, sprayuri contra insectelor.

| SantalPorcocale a răspuns:

Da', o sa te mance de viu