| stefania_6954 a întrebat:

Ajutor! Surioara mea mai mica, a adus in casa o pisica plina cu purici! Acum, toate asternuturile sunt saci cu purici! Cum sa scap de acesti mici enervanti? Noaptea ne pisca. Si ziua! AJUTORRR!

Răspuns Câştigător
| shtephie a răspuns:

La Pet Shop exista insecticide pentru diferite insecte si specifici pentru purici!

11 răspunsuri:
| bunicuta55 a răspuns:

In primul rand trebuie eliminat sursa...adica spalt pisoi cu sampon anti...pentru animale, iar in camere dat cu insecticid si repetat la doua zile. Pisoiul tinut in alt loc, neinfestat.Ps: si eu am pisici.

| smooky a răspuns:

@. ßaŔbiě LŐvę pińca
se scrie aer din cate stiu eu...

| Lol_1641 a răspuns:

Parerea mea este sa mergi al veterinar, el stie cel mai bine nu cumva sa dai cu cine stie ce solutie prin case care sa fie toxica etc. *bafta*

| Aysa19 a răspuns:

Pisica dao cu ceva de la farmacie happy...si iai o curelusha happy...

Iar casa nu stiu fa o curatenie generala int-o zi cand e caldhappy. scoate tot afara la aier si inauntru aspira tot happy. si se gaseste ceva spray si poti da cu el asternuturile:*

Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| danielacs a răspuns:

Cumpara un sprei de gandaci si da peste tot!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am pisica si a avut purici dar am dato cu ceva sprei de la farmacie si i-am luat o zgarda anti purici.

| florinflorin14 a răspuns:

Pentru lenjerie spala tot

| alexbzalex a răspuns:

Du-te la o farmacie veterinara si cere ceva pe purici si cumpara si pentru pisica zgarda anti-purici

| sweetgirl9 a răspuns:

Parakill

| ilinca2002 a răspuns:

Da pisica afara fara sa stie sora ta si apoi da cu sprei de gandaci.

| justinbieberfanlovertroloxxx a răspuns:

Sfatul meu pentru tine este sa dai cu un sprey anti-insecte sau anti-purici stiu cum eu si fratele meu a fac asa