| anonim_4396 a întrebat:

Am 3 nelămuriri pe care le cuprind într o întrebare: 1. Ptr cioplirea cahlelor de teracotă e necesar o daltă specială. Din ce material e și unde pot sa mi fac rost? 2. Ce fel de piatra abraziva de folosește? 3. Din ce sârmă sunt făcute bridele oblice care alineaza cahlele?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti folosi piatra abraziva cu granulatie mare. O piatra de polizor sparta. Poti folosi electrozi de 2, 5 pentru bride. Daca ai si de 3, 25, pe care nu-i mai poti folosi, sunt si ei buni. Sunt doar mai greu de indoit. Nu vad ce trebuie sa cioplesti la ele. Daca cahlele sunt noi este de ajuns piatra abraziva. Daca mai vrei detalii ma gasesti pe aici.

| mariusteleorman a răspuns:

Vad numai intrebari si atotstiutori, eu sunt sobar de meserie(Facebook//sobeBragadiru) si as vrea sa, ti zic ca mai bine platesti si nu gresesti