| anonim_4396 a întrebat:

AM 74 KG SI 1.65 INALTIME CAT TREBUIE SA AM

Răspuns Câştigător
| Selena a răspuns:

Iti calculezi IMC(indicele masei corporale). IMC=gretatea (kg) / inaltime x inaltime (m)

sub 18.5 Subponderalitate
18.5 - 22 Slab
20 - 24.9 Interval normal
25 si peste Supraponderalitate
30 si peste Obezitate

12 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Intre 56 si 60 de kg

eileen
| eileen a răspuns:

Daca esti baiat intre 60 si 65 kg daca esti fata intre 50-55 kg, greutate optima.

| alina si florin a răspuns:

Depinde ce esti fata sau baiat daca esti baiat ar trebui sa ai 65 de kg daca esti fata ar trebui sa ai 55 kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Pentru o fată la înălțimea de 1.65 cm trebuie să aibă 55 de kg până la vârsta de 30 de ani, după această vârstă 65 de kg.
După vârsta de 25 de ani, se pierde în jur de 500 gr. din masa musculară, acesta este și motivul pentru care trebuie să facem sport, multă mișcare pentru a ne păstra masa musculară tonică. Acum înțelegi de ce femeile au așa de dezvoltat țesut adipos, lipsa de mișcare își spune cuvântul. Sfat: multă mișcare și suntem ok. Se pierde mult mai puțin masă musculară, aproape insesizabil.
La băieți, ei sunt mult mai norocoși, la o înălțime de 1.65 cm trebuie să aibă 58/62kg până la vârsta de 30 de ani, după 30 de ani 65/68 kg.
Masa musculară este mult mai dezvoltată decât la fete!
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...am in jur de 1, 65 si 50 de kg. e ok? multa lume zice ca sunt slaba...mama zice ca sunt bine nu-s ce sa mai cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 1.71

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam 50kg - 55 ----- -depinde si de varsta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si eu am 1. 65... j in 2 saptamani am slabit 4 kg ca nu manank seara si acum am 65 kg ink 10 kg si is perfecta...DOAMNE AJUTA eu chiar cred in minuni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

An 74 kg si 1, 74 inaltime cat trebuie sa am

| florentina_2607 a răspuns:

55 - 58 Kg

| gbtz a răspuns:

Trebuie sa ai 65 de kg ca sa fii ok, iar daca vrei sa fii slaba in jur de 55de kg