| mariusburlea a întrebat:

Am centrala Ariston și termostat de cameră cu fir. Când termostatul ll da comanda centralei sa se oprească ajungând la temperatura setata aceasta merge în continuare. Precizez ca am pus termostat nou.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Merge centrala, sau doar pompa? Pentru cat timp?

| Rotazi a răspuns:

In general nu porneste si nu se opreste instantaneu. Dar daca nu se opreste deloc, cheama un instalator.

| Razvan1lol a răspuns:

La mine niciodata nu se inchidea, am avut immergas, dar ideea ramane. Eu mereu inchideam centrala. ca mergea incontinuu. Acum astept o noua centrala, si de data asta am sa ma informez bine si sa vorbesc cu instalatorii. Cheama un instalator.

| Rotazi a răspuns (pentru Razvan1lol):

Nu centrala este de vina!
Poate fi termostatul sau este prost montat/setat.

| 7uuuu7y5yg a răspuns:

Această problemă am avut-o si eu cu centrală Ariston. Cheama un om specializat in acest domeniu. Sper ca te-am ajutat. FUNDA?winking