| AB_MonedesiBancnote_1976 a întrebat:

Am comandat de black friday 2016 de pe EMAG o combina frigorifica si nu am primit-o cu toate ca e depasit termenul de livrare. Se poate face ceva legal?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Suna la ei. Esti sigur ca ai facut bine comanda?

| mihai69 a răspuns:

Sună la numărul de la relații clienți. Are de asemenea importanță dacă produsul e vândut chiar de ei, sau de alt magazin partener (Flanco, Altex etc.).
Dacă ai plătit online, trebuie să livreze marfa, treaba lor de unde.
Legal, poți face o sesizare la ANPC.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa iei legatura cu ei si sa-i intrebi ce se intampla. Toate produsele de black friday au fost "in limita stocului disponibil" orice ai face si oricum ai intoarce-o daca ei spun ca tu ai comandat cand nu mai era pe stoc nu ai ce sa faci. Daca deja ai platit-o o sa-ti dea banii inapoi, daca nu, nu se mai intampla nimic. Nu ai ce sa faci altceva, nu ai fost inselat, nu a fost reclama mincinoasa, legal sunt acoperiti. Dar prima data vorbeste cu ei.

| AB_MonedesiBancnote_1976 explică:

Combina a fost platita si plata acceptata. Iam sunat de 4 ori si tot amana termenul de livrare de mai bine de o luna.