| George1337 a întrebat:

Am comandat o motocositoare si eu, ca un foarte mare incepator in utilaje agricole, va intreb: cand ajunge motocositoarea si o asamblez, ce trebuie sa pun in ea pentru inceput? Am vazut ca este si ceva ulei Ruris pentru asemenea utilaje. Stiu din cate am auzit ca trebuie sa pun benzina, normal, si ulei, la asta ma refer daca pentru asta este uleiul Ruris. V-as ruga mult sa-mi spuneti pas cu pas ce trebuie sa pun prima data, cum, si daca trebuie sa fac vreo actiune specifica pentru prima pornire, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

In primul rand te asiguri ca toate suruburile sunt stranse apoi faci un amestec de benzina 25 ml ulei de amestec la 1l de benzina, scuturi bine sticla sa se amestece uleiul cu benzina apoi umpli rezervorul, pornesti motorul si-l lasi sa mearga asa pana se termina rezervorul de benzina, asta se cheama rodajul motorului. Apoi poti sa te apunci de treaba cu ea. Trebuie sa faci rodajul ca sa nu se strice motorul! Alte lucruri despre cum sa-l folosesti vei gasi in actele cu care vine motocositoarea! Cat despre uluiul Ruris eu nu am mai auzit de ea dar daca e un lei de amestec atunci e bun daca nu, NU! Bafta!