| Steauafcsb a întrebat:

Am construit un horn, de jos, din baie, pana afara, deasupra casei, soba avand-o in casa. Hornul din baie e facut pana la 1, 7 m din caramida plina si de aici pana deasupra casei din caramida speciala cu gaura in mijloc de 17 cm diametru. Soba merge foarte bine si hornul trage brici, problema e ca hornul din baie s-a innegrit, pete maro. Dupa un an am tencuit hornul, tinci, dispersit si in toamna aceasta incet, incet au reaparut petele maro. Am dat peste ele cu un strat gros de dispersit ca sa acopar petele...ce sa vezi ca petele s au facut mai mari, a inceput apoi sa mi curga lichid in jos pana la gresie...am inteles ca e gudron
Acuma pana la imbracarea hornului din baie cu faianta, ce as putea face ca sa acoper mizeria?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da' tu chemi pe cineva sa curete hornul ala in fiecare toamna sau primavara?

| Steauafcsb explică (pentru GabiDumitrescu):

Dupa 1 an si 3 luni n are cum sa fie incarcat...

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Nu dispare este in tencuiala si in caramida a plouat pe cos? sau a facut condens si funinginea sa imbibat in caramida. pune faianta alta varianta nu exista.asa scapi de pete