| Alinushkaa a întrebat:

Am cumparat si eu o geaca de piele insa acasa mi-am dat seama ca miroase foarte puternic a oaie si mi se face rau. Stie cineva cum pot scapa de acest miros? Multumesc de ajutor

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Pielea nu a fost prelucrată bine. În timp se va atenua mirosul dar nu va dispărea de tot. La căldură se va amplifica din păcate. Poţi încerca cu spray-uri pentru întreţinerea pielii. S-ar putea să ai noroc.

| Zenithf a răspuns:

Am gasit un forum in care cineva zicea sa pulverizeze haina de piele cu solutie de otet, altcineva zicea sa foloseasca levantica, ca scoate mirosurile neplacute. Persoana care avea aceeasi problema ca a ta a incercat ambele metode odata, si rezultatul era promitator.

| cretzufinish a răspuns:

Freaca-o cu o carpa imbibata in otet si scoate-o la aerisit. E garantat.

| Cherry56 a răspuns:

Se duce singur in timp, asa am patit si eu cu o geaca din piele de caprioara

| andreiano a răspuns:

Nu înţeleg care e problema. Domnul europarlamentar Jiji nu pare deranjat deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poti sterge cu o laveta umezita cu apa si otet, o lasi sa se zvinte si o dai cu o crema de maini care miroase frumos.Scapi si de miros, iar pielea devine elastica, fina si tine si mai bine la umezeala. A, sa o lasi cat mai mult la aier curat si sper sa nu mai miroasa.

| Sound_9139 a răspuns:

Pai spalao si daca tot miroase a behaitoare nu cred ca ai ce sa ii faci decat sa dai cu prafum pe ea (in timp o sa dispara mirosu)