| vlad699 a întrebat:

Am curatat cuptorul cu microunde folosind o carpa umeda cu apa, dupa am sters cu o alta carpa. Spatiul din cuptor nu cred ca era atat de umed, am curatat inclusiv partea aia metalica din dreapta cuptorului (ceva metal, dreptunghiular) iar cand am testat daca mai functioneaza am inchis cuptorul si l-am pornit fara nimic in el cca 3 secunde apoi a inceput sa palpaie lumina, sa scoata un zgomot ciudat ca si cum s-ar arde apoi un miros de fum isi facuse aparitia. Ce e de facut? Multumesc mult, dau funda

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuia sa il stergi bine după ce ai sters cu cîrpă umedă, si il puneai a doua zi in priză cand era uscat, lasa-i usa deschisa a cuptorului sa se usuce cîteva ore, acum deja l ai ars, nu il mai folosii, arunca l si cumpăra altul.