| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit azi in casa 2 paianjeni care cu tot cu picioarele au dimensiunea unei monezi de 10 bani. aveau saculeti de aia in spate negri cu pete galbene. cand i-am zdrobit a iesit un lichid alb din ei. ar putea fi veninosi? eu stiam ca in zona asta (alba) nu exista paianjeni veninosi dar...

Răspuns Câştigător
| virusalbviolet a răspuns:

Acolo sunt ouale cu puii.Nu te speria caci nu sunt veninosi dar totusi ar trebui sa fii atent.

11 răspunsuri:
| Freky a răspuns:

Yacc scarbos. urasc paianjenii! din cate stu eu. nu cred ca`s veninosi dar maii lipsesc cateva amanunte... big grin

| laara a răspuns:

Bleeeax

| jrjrjeee a răspuns:

Yeah. Poti sa ii si mananci daca vrei ca nu au nimic tongue

| AdnanaIoanaaa a răspuns:

Erau ouale lorlaughing...Stii tu... puisorilaughing. credbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti paianjeni sunt veninosi si de acea trebuie sa fim atenti.Cand un paianjen prinde o musca sau altceva in plasa lui intai o inteapa cu acul cu venin si abia apoi o mananca.Si acel saculet cu lichid alb este saculetul cu panza. Paianjenii din ce mananca produc panza si acel lichid alb este panza lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lichidul acela nu e veninullaughingacolo e panza lui...linisteste-te!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am prins azi trei paianjeni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu azi unu am gasit, dar avea un desen pe saculet, o spirala si pin spirala trece o linie

| XatomisX a răspuns:

Saracii copii

| sasha a răspuns:

Nu-i corect dc tu?crying eu am vrut sa fiu spiderman de cand eram mic, iar tu acum te lauzi ca ai gasit 2 paianjeni care este posibil sa te fi muscat si sa devi spiderman, nu e corect!crying...laughingrolling on the floor hai fi serios nu e nimic grav stai linistit nu sunt veninosiwinking

| Bibiutza a răspuns:

Yack...phbbbbt nu-mi plac chiar deloc paianjeni. mie mi-e frica si sa ma uit la ei laughing