| Lorenyk a întrebat:

Am in curte 2 castani si au aparut niste pete maronii pe frunzele lor. niste pete care usuca frunza. sunt din zi in zi mai multe. ce poate sa fie? cu ce sa ii stropesc sau ce tratament sa le aplic ca sa se "insanatoseasca"? mersi anticipat.

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

O sa va spun cum trebuie sa procedati.Luati cateva frunze de castan si mergeti la un magazin care are la vanzare solutii de stropire contra daunatorilor de orsice natura.

| Ben. a răspuns:

Ploaie acida sau un mucegai. mergi la o pepiniera cu o frunza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu mai e bun pamintul si trebuie sa schimbi pamintul si sa il ingrijesti sau poate o fi de la batranete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stropstel cu Dithane contra,, focului bacterian,, raspunde Fanica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi vorba de molia miniera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuia sa pui din prima pipiul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai pe frunze cu solutie apoi cu crema de soare daca nu observini nici un rezultat taie putin din scoarta daca are viermi nu este bun