| Adrian_Mares_1972 a întrebat:

Am in curte un mic iaz de pesti(3*1*2).As vrea sa construiesc un aerisitor al apei(circulatia apei in bazin) fara curent electric,ceva eolian sau gravitational,posibilitati ar fi,am si idei proprii,dar doresc sa stiu daca are cineva asa ceva deja,sa ma inspire, poate a gandit mai bine ca mine.Nu ma astept la solutii perpetum mobile, dar ceva pe acolo...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2GWW9Pg

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Un panou solar micut, care sa alimenteze o pompa micuta, si ai terminat lucrarea.Cred ca sunt de astea si prin RO.Asa cum sunt si becuri din alea cu panou solar.Nici nu-s scumpe.Acum nu stiu cum o sa fie iarna daca iti ingheata iazu.
Dar ca idee e asa de scump sa cumperi peste de la magazin? Intreb si eu ca idee numa.Doar nu maninci peste zilnic laughing Sau nu ai activitate, ori e un hobby de vrei sa ai?

| Adrian_Mares_1972 explică (pentru relian):

Cand merg la pescuit, mai bag in iaz ce rezita.In loc de acvariu.

| relian a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

E bun si asa.Iti place doara sa pescuiesti sau si consumi ceea ce prinzi? Eu de exemplu maninc doara salmon si ceva somn, restul nu prea, mai ales ca au oase, dar chiar de este deja pregatit tot salmon prefer, parca ala are alt gust.

| Adrian_Mares_1972 explică (pentru relian):

Mananc cu placere cam tot ceea ce vietuieste in apa.Atat prins de mine cat si de cumparat.