| 44-mytel a întrebat:

Am in gradina un cires, pe care ar trebui sa-l stropesc cu un insecticid, ca sa nu am ciresele viermanoase, dar in acest pom si-a facut cuib o turturica care cloceste.
Ce sa fac, sa stropescacest pom sau nu?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Intereseaza-te daca face rau pasarilor. Daca nu, poti stropi (incearca sa eviti zona cuibului). Daca e toxic, trebuie sa te gandesti bine ce vrei mai mult: cirese sau turturele. Eu nu l-as stropi.

4 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Dc ciresele au viermi inseamna ca sunt 100% naturale. dc vrei sa scapi de viermi pune ciresele intr-o galeata q apa.

| Cryss a răspuns:

Nu sad, adica sa te interesezi, intreaba un specialist happy. Da' eu tot nu as stropi ciresul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da oricum moare