| pascal a întrebat:

Am in sufragerie doua aplice pe perete, nu pe tavan. Una din ele nu mai merge, deasupra ei se observa pe perete pata de la vecinul de deasupra cand s-a inundat. Ma gandesc ca apa a afectat reteaua electrica din zona aceea. Cealalta situata pe acelasi perete dar in partea stanga merge. E vreo solutie sa o faca sa mearga si pe asta sau trebuie sa se umble la cablaraie? Se sparge peretele sau ce?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"Ma gandesc ca apa a afectat reteaua electrica"

nu trebuie să presupui ci să MĂSORI dacă ai sau nu fază/nul la aplica aia