Întrebare recomandată | Daniel26 a întrebat:

Am la bucatarie, in dreptul geamului, o parte din fatada blocului unde zilnic vin multi porumbei. Ei sunt foarte draguti, dar fac o mizerie de nedescris. Daca azi curat, in 2-3 zile cel mult e la fel: găinat, pene, puf etc.
Mai am si un un aparat de aer conditionat, care e permanent murdar, precum am descris mai sus.

Ce pot face? Exista vreo optiune prin care sa ii determin sa nu se mai aseze pe faţada si pe aparatul de aer conditionat?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune niste tepi, ai sa vezi ca nu mai ai treaba cu ei https://www.birdspikesonline.co.uk/......es-Plastic

| anonimg a răspuns:

Așa ceva te-ar ajuta: https://m.emag.ro/......DLZSCXBBM/

| Stropdeploaie a răspuns:

O Pusca cu aer comprimat si rezolvi problema!

| Ana7807820 a răspuns:

Avand in vedere ca a nins in ultima perioada s-ar putea sa scapati de pasari
Si cumparati grau de la piata/magazin si dati-le sa manance departe de aparatul dumneavoastra
O zi buna va doresc

| Mt34 a răspuns:

Îi otrăvești, dacă nu îți place acest lucru, vei avea mizerie în continuare