| H0oByT a întrebat:

Am legat si eu niste menta in jurul unui trunchi de cires in speranta ca o sa scap de furnici (asa am vazut pe net) dar in jurul mentei s-au strans 10 de furnici si nu dau semne de boala. Nu e buna menta?

Alta intrebare ar fi daca dau cu asa zisul spray de muste (cel cu care dam si prin casa), ar afecta pomul?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu scap in locuinta de furnici cu zahar praf amestecat cu praf de copt 1:1.
Caut gaura de unde ies si aplic praful peste gaura, respectiv in cercuri, in jurul gaurii.
Poti incerca asemanator, cand vremea este uscata si furnicile se plimba.

| zilog a răspuns:

Ia 1 Kg de zahar cumpăra un spray raid spuna
.asa se chema raid spuna.

si il dai tot in zaharul respectiv

apoi torni zaharul respectiv peste tot prin gradina