| bibi5961 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. in dimineata aceasta am ramas surprins sa vad in camera 2 ganganii si un purice. nu am mai avut pana acum asa ceva si nici nu stiu cate mai sunt pe langa acestea. igiena e corespunzatoare la apartament, facem curatenie (aspirat, sters pe jos, sters praful) odata la 2-3 zile. posibil sa fie de la vreme. acuma, cum pot rezolva sa nu mai avem ganganii prin apartament? ceva care sa fie mai putin toxic. dau funda, multumesc!

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Te duci la farmacia veterinara si ceri o fiola de REGENT, eu cu asa ceva am scapat de gandaci..este foarte bun
Poti intreba ce este recomandat, mie asa ceva mi s-a recomandat si nu imi pare rau ca am ascultat sfatul primit
O zi bunahappy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa ce stergi pe jos, nu mai gasesti nici unul.
Puricii stau doar in materiale pufoase, sau in praf.
Ca metoda suplimentara, ai putea sa folosesti un spray insecticid (stiu ca ai zis mai putin toxic, dar cu apa cu zahar n-ai cum sa-i omori).
Cel mai probabil au fost adusi de afara, chiar daca nu aveti animale de companie, cand e foarte cald se inmultesc si in praful de pe strada, si sar pe picioarele oamenilor.
La cum arata strazile oraselor din tara, n-avem de ce sa ne miram.