| anadark84 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi legate de achizitionarea unei garsoniere in Bucuresti. Ce zone ar fi de preferat? Se poate gasi ceva ok pana intr-un miliard de lei vechi?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Teoretic poti gasi o garsoniera in jur de 22.000 de euro cat este bugetul tau, dar evident trebuie sa faci anumite compromisuri. Nu te astepta la cine stie ce suprafata si nici la cine stie ce zona.

Intr-o cladire fara risc seismic dintr-o zona decenta (nu in centru dar nici in Ferentari), pretul se invarte pe la 1000 euro/mp. Deci ai avea sanse sa-ti gasesti o garsoniera de 20 mp in acel buget.

In ceea ce priveste zona, in primul rand cauta o zona cu metrou, pentru ca legatura usoara cu centrul este un factor foarte important

| anadark84 explică (pentru johnnny123):

Multumesc. Nu cunosc orasul si mi-e foarte greu sa ma decid la o anumita zona. Cum sunt Aparatorii Patriei, Eroii Revolutiei, Dimitrie Leonida?

| johnnny123 a răspuns (pentru anadark84):

Eroii Revolutiei este cel mai aproape de centru, dar trebuie sa eviti capatul dinspre Ferentari.

Aparatorii Patriei este cam la limita dar inca acceptabil, Dimitrie Leonida deja este cam in afara orasului

| anadark84 explică (pentru johnnny123):

Pfff... ok, multumesc mult! :*
Acum chiar nu mai stiu ce e mai bine: sa fii mai in centru sau sa stai undeva mai in afara unde e liniste si dai si mai putin pe locuinta...

4 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Ti-am trimis un mesaj, daca te intereseaza te rog sa raspunzi