| Dumitrescu_Dănuţa_2000 a întrebat:

Am nevoie de un răspuns urgent! Daca întâmplător se joacă cineva cu albastru de metil prin baie și pătează cada, cu ce ar trebui curată înainte să vadă părinții?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Incearca cu vata si spirt, stergeri repetate, adica trebuie sa insisti.
Apoi, daca nu vezi rezultate, ia un burete nou de bucatarie si o solutie de curatat faianta-cada abraziva. (CIF, Cilit Bang, sau mai sunt multe produse de curata faianta-cada, abrazive.)
Si continua sa freci pana nu se mai observa aproape deloc.
Daca ai in casa o lamaie, stoarce sucul si poti incerca si cu suc de lamaie, pe acelasi burete de bucatarie.

| Dumitrescu_Dănuţa_2000 explică (pentru NLS):

Se pare ca da rezultate cu sare de lamaie...multumesc!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Acetona?

| siriusblack98 a răspuns:

Ar trebuie sa se curete cu niste clor de rufe

| Dumitrescu_Dănuţa_2000 explică (pentru siriusblack98):

Am incercat si cu clor dar nu se vad rezultate