| OaieBlonda a întrebat:

Am niste vecini batuti in cap rau de tot. Au cumparat apartamentul fix de deasupra mea și au renovat o luna jumate incontinuu (august-mijlocul lui septembrie) cu program de la 7:30 la 18 fara să respecte orele de odihna si lucrau inclusiv sambata. Au mai renovat prin octombrie o saptamana, in ianuarie cam doua saptamani și de vreo saptamana busesc incontinuu. Ce doamne iarta-ma mai pot face din apartamentul ala? Nu îi mai suport de nicio culoare, am fost la ei prin septembrie și mi-au zis ca mai au putin de lucrat la apartament. Putin pe naiba. Acum busesc incontinuu, trantesc lucruri pe jos, insa nu dau cu bormasina. Și s-a mai auzit intr-o camera ca și cum ar fi slefuit pe jos. Ce fac?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In orele de liniste scoate-le siguranta principala de la apartament. big grin

| darrio2007 a răspuns:

Sesizare la administrator.

| Adry05 a răspuns:

Trec prin exact aceeasi situatie acum... Vreo 2-3 luni au izolat blocul ma trezeau la 8 maxim 9 cu ce naiba faceau pe acolo, au terminat in sfarsit, au inceput ceva vecini sa renoveze nu stiu ce si tot asa, de la 7 jum incep...

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde să știm noi ce fac aia acolo? Mergi și vezi

| Yuoia a răspuns:

De ce "inclusiv sambata"? Mai ales atunci mesterii sunt liberi si pot lucra. Acum fac si ei, ca toata lumea, curatenia de primavara. Daca nu te deranjeaza noaptea, nu ai ce face.

| OaieBlonda explică (pentru Yuoia):

Numai curatenie de primavara nu e asta. Renoveaza in ultimul hal

| ImiPlacMexicaniiXD a răspuns:

Te muți la vila, ce sa faci laughing