Întrebare recomandată | niko23 a întrebat:

Am o anexa la casa 10, care sant pasii de racordare electrica de la casa pe contractul existent sau la stalp?

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Se cableaza direct de la casa principala, nu te complica sa mai deschizi o partida, alt contract, alt abonament, alt contuar etc. Cheama un electrician ca stie mai bine ce e de facut si de unde pana unde sa iti traga instalatia electrica.

| lpavel a răspuns:

Normal ar trebui sa te racordeze la acea anexa firma care-ti furnizeaza curentul, asa ar fi legal... DAR tu nu arunca cu banii, racordeaza-te de la casa (asa ar face si electricienii de la firma) de la o doza cat mai aproape consola, busoane sau ce ai tu acolo. de ce e mai bine asa? pentru ca curentul sa nu treaca prin toata casa pana ajunge la acea anexa(sper sa ma intelegi) si poti fi linistit ca nu iti va zice nimeni nimic devreme ce platesti consumul, asta intereseaza pe ei, ce faci tu in casa e problema ta, deci stai linistit si fa-ti treaba!

| siriusblack98 a răspuns:

Nu treci nimic in contract ca n-are nimeni treaba cu tine.Chemi un electrician particular sa iti traga curent de la una din dozele casei tale si gata.