| gazaru a întrebat:

Am o fereastra Pvc termopan care atunci cand o deschid se inchide automat la loc si eu vreau sa stea deschisa...de unde o pot regla?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde de tipul balamalelor. Cele mai uzuale au un capac simplu din plastic. Odată îndepărtat, ai acces la doua șuruburi imbus, unul permite reglarea pe orizontală, celalalt pe verticală.

| Itanul a răspuns:

Probabil nu e montata drept, e inclinata. Nu cred ca exista reglaj. Pune ceva, un opritor, sa o tina deschisa.