| Altamira a întrebat:

Am o floare, Azalee, am cautat peste tot cum sa am grija de ea si in fiecare zi avea petale frumoase. Acum insa incepe sa moara, petalele a trebuit sa i le tai fiindca erau foarte uscate si frunzele inca sunt verzi insa daca le ating doar putin incep sa cada jos usor. Reprezinta foarte mult pentru mine si as vrea sa o salvez, ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| GirlOnline81 a răspuns:

Cât de des o uzi?

| Altamira explică (pentru GirlOnline81):

Depinde, verific des sa vad daca pamantul este umed, daca nu pun putina apa intr-o farfurie o las putin pana extrage toata apa si apoi verific mai tarziu daca are nevoie de apa, verific pana la 3 ori pe zi