| Porcar a întrebat:

Am o intrebare, am un frigider hotpoint ariston si cand ii inchid usa de fiecare data se aude ca un fluierat timp de 10 secunde dupa se opreste.Care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.micadan.ro/service/service-ariston/
Vezi ca ai numar de telefon de la ei acolo pe pagina. Intreaba-i. Daca este in garantie este si mai simplu.

1 răspuns:
| simpluone a răspuns:

Este timpul in care camerele de aer ale garniturii de la usa se golesc controlat pentru ca usa sa nu se tranteasca. Sau mai poate fi timpul pana la etansarea usii iar fluieratul e dat de curentii de aer creati de diferentele de temp.