| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, amorsa se da si pe tavan? Sau numai pe pereti?

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Se da si pe tavan, fara vreo picătură de aracet, la concentratie cel putin egala cu cea indicata de producător.
Pe vremuri, cand nu se comercializa amorsa, se folosea apa cu aracet, dar acum nu mai este cazul.

| cristi202 a răspuns:

Incearca sa vezi tavanul ca fiind tot un perete, dar orizontal, si ai gasit raspunsul. ☺

| baru a răspuns:

Peste tencuiala. In amorsa se pune o picatura de aracet.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru baru):

Daca pui doua picaturi e prea mult? laughing

| DeyCj a răspuns:

Se dă oriunde vrei să aplici lavabilul, asta de nu vrei să se exfolieze

| sierra1 a răspuns:

Pe orice suprafață ce urmeză să fie pregătită

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Se aplică atât pe pereți cât și pe tavan.