| Sonia822 a întrebat:

Am o masina de spalat Whirlpool, am tinut usa inchisa si a aparut mucegai pe tambur. Are vreun program de auto- clean? E model de acum 3 ani. Cum fac? Am pierdut instructiunile

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca o folosesti rar. Lasa usa deschisa dupa ce scoti rufele din masina. Nu am patit niciodata asa ceva.

| relian a răspuns:

Fa o spalare fara haine daca merge, baga si clor, apoi lasa usa deschisa.

| DaniTDCI a răspuns:

Arunca-i 3 sticle de otet in tambur si da-i sa spele pe un program scurt.

| Ion1231 a răspuns:

Salutare, program de curatare nu ar exista dar iti recomand dai cu anti-mucegai sau sa pui un program de spalare cu detergenti si cu tamburul gol.