| UNomBATRAN a întrebat:

Am o problema cu centrala ( ferroli divacondens f24/f28) prin condensare -este noua, nu are decat 3 saptamani. este in garantie, Si pierde presiune. in 12-24 ore maxim scade la zero, da eroare F37 si trebuie sa ii bag apa din nou. iar cateodata creste la 3 -3, 5 bari si refuleaza. au venit specialisti am oprit toate conductele, am scos centrala din priza SI presiunea tot scade! nu curge apa pe nicaieri. Problema este sigur din centrala si nu din instalatie. Nimeni nu stie unde este problema~~Ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Daca esti sigur pe ce ai zis (adica nu curge apa pe nicaieri, nici la instalatie, nici la centrala, si nici vasul de expansiune nu este plin de apa) atunci singura explicatie logica ar fi ca ai schimbatorul termic spart si apa se evapora in flacara si ies pe cos aburii.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca este in garantie rogi firma sa o repara sau daca nu mergi la OPC cu documentele si se va gasi cu siguranta o solutie!

| simpluone a răspuns:

Schimbatorul termic din centrala. Mai ales daca auzi pocnituri in centrala. Incearca sa vezi si daca ai aer in instalatie!

| CinevaSimplu a răspuns:

Si cum bagi apa in centrala? Aceiasi centrala si problema am si eu.