| Nikcoletta a întrebat:

Am o problemă cu o vecina din bloc.
Am pus un dulap lângă ușa mea, nu aveam cum să il car singură până afară ca stau la etajul 3.
Vecina mea m-a vazut pe hol și a început deodată să tipe să îl duc afara.
A zis că dă cu mine de pământ si a urlat la mine de parcă eram o sclavă.

Eu nu i-am zis nimic, că nu o cunosc.
Vecinul meu a adus-o în bloc adică s-au căsătorit recent.
Dacă îmi mai zice ceva ce să fac?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuia sa-i zici ca iti bagi pul in masa si ii tragi un topor in cap daca face asa. Imputita dracului

| Violleta2022 a răspuns:

Conform legii nu ai voie sa depozitezi nimic pe casa scarii.
da, are tot dreptul din lumea sa-ti solicite sa muti acel duap.
Cum l-ai carat singuar la usa, poti sa-l cari si inapoi in acasa, fiindca pe casa scarii esti pasibila de amenda.
Singurul lucru pe care vecina l-a facut incorect, este ca a tipat la tine, dar legal, are dreptul sa-ti ceara sa muti imediat acel dulap de pe scara si calea de acces comuna a blocului, incusiv de langa usa ta, care deja este spatiu comun pentru toti locatarii blocului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu răspunzi. Te faci că nu o vezi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are dreptate vecina ta, holul blocului nu este depozit de mobilă, tu atunci cand ai scos din casa dulapul, trebuia sa te asiguri ca ai om sa il care jos sa il duca la gheenă, daca vecina vrea sa i i faca rau te reclama la administrator si i ei amendă, fă cumva maine sa dispara dulapul de pe hol daca vrei sa nu cheme politia, ca se dau amenzi mari.

| Cosmin86 a răspuns:

Ai 2 optiuni:

1. O bagi in aia a ma-si
2. Ii dai un pumn in fata

| GabiDumitrescu a răspuns:

Vorbeste cu vecinul sa o f*&a mai bine, eventual sa cheme ajutoare. Other than that, nu o baga in seama, inregistreaza daca te ameninta sau te agreseaza in vreun mod.
@Cosmin86: Esti amuzant ca de obicei, vad. Daca o ignora moare aia cel mai tare. Daca o baga in ma-sa sau ii freaca una peste bot inseamna ca ii acorda importanta.winking

| laSoledad a răspuns:

O ameninti sa nu mai zbiere la tine ca o sa chemi politia. Tu incearca mereu sa vorbesti incet, chiar sa taci. Cat mai multa victimizare, ca sa-i scoti faptele ei incorecte in evidenta. Nu merita sa-i explici ce si cum, pe o persoana de aia nu o intereseaza discutiile pasnice si explicatiile, o intereseaza doar scandalul si apoi chiar si datul in judecata. O fi vreo procesomana de-aia grandomana care se crede ca face ea regula-n bloc. Am mai vazut de-astea. Nu poti purta o discutie pasnica cu ea. Ignor-o si daca escaladeaza, suna la politie tu, ca daca suna ea, apoi ea se va victimiza.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O filmezi/inregistrezi pe ascuns si te duci la politie.
Cum sa iti spuna ca da cu tine de pamant si tu sa nu zici nimic? Ce, ea te cunoaste pe tine? Macar spune-i sa aiba grija cu vorbeste...

| Anays5 a răspuns:

Sunt 2 variante
1.Sa chemi politia
2.sa te iei cu ea în gura și sa ii zici ca nu e blocul ei sau nu e treaba ei.
Da pana la urma ce o freacă pe ea ce faci tu cu dulapul? E cumva dulapul ei? O trimiți la nani.Si apropo spune-o lu bărbați-sau ca e nebuna și face blocul de ras.

| BestScripter a răspuns:

Pai daca are vreo reacție gen violenta sau ceva de genul sau îți face ceva la dulap de exemplu faci plângere la politie sau vb cu boșorogul care a adus o sa o calmeze sau te certi cu ea =) bafta așa sunt babele n-ai ce sa le faci