| fis a întrebat:

Am o sera de gradina si as vrea sa stiu ce sistem de irigare sa pun. Cum sa procedez? Ce fel de furtun sa pun?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,sistemul prin picurare e cel mai eficient si cu,, amortizare,, de cost rapida.Nu-ti rapeste timp, poti distribui elemente nutritive, poti avea o sera curata. Poti practica rigole intre randuri-una la fiecare doua randuri, dar e un consum de apa necontrolat si-ti rapeste timp.

| aldaren a răspuns:

Iti recomand sa pui sistem de irigare prin picurare... eficient si avantajos! http://culturaplantelor.blogspot.com

| kedin a răspuns:

Salut Fis. Avand in vedere faptul ca, irigarea o etapa deosebit de importanta iti propun sa vizualizezi site-ul Http://www.aqua-plant.ro. Este un sistem de auto-irigare care, ajuta planta sa isi ia continutul de apa necesar timp de 30 de zile fara a fi nevoie de udare zilnica si surse electrice.