| Melinte_Ciprian_1978 a întrebat:

Am paduchi de gaina la cotrtul de gaini cum i-as putea combate natural sa incerc cu frunze de nuc nu stiu ce sa facpentru ca e simbata si nu doresc sa las gainile pana luni asa ce sfat imi dati am dat si cu var si cenusa si tot mai erau frunzele de nuc ar avea vreun efect

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Iauzi nu stiam ca niste frunze omoara paduchi laughing.Ce trebuie sa faci? Zugravesti, dai cu var inauntru iar in var pui otrava, pui un insecticid din ala ce se foloseste la plante.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man daca vrei sa scapi de paduchi de la gaini, exista o metoda foarte buna care o floseste familiea mea: intrebam un veterinar!