| Noname2128 a întrebat:

Am primit orhidee dar doar floarea cu 3 cm de tija stand într-un recipient de plastic cu apa. Pot înmulți orhideea sa o pot planta sau nu am nici o șansă?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Recipientul are si o substanta hranitoare. Schimband apa si punand acea substanta (de la o florarie) poti doar sa-i prelungesti viata.
Citeste si aici: https://www.paradisverde.ro/plante-de-interior/cum-se-inmulteste-orhideea

| Noname2128 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc. Ma gândeam eu ca nu se poate laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Noname2128):

Multumesc si eu!

3 răspunsuri:
| ahkt a răspuns:

Nu sunt sanse. Doar cea la ghiveci rezista dar si aia greu, trebuie sa stii sa o ingrijesti. Sunt flori pretentioase