| Wuhong a întrebat:

Am prins motocoasa în sârmă dar după ce am îndepărtat sârmă tot a mers. Am prins motocoasa în sârmă de trei ori și tot a mers. Are ceva dacă motocoasă se prinde în sârmă?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca se prinde in sarma de mai multe ori, depinde de materialul din care sunt făcuți dintii. In general sunt făcuți din otel călit, dar otelurile calite sunt de mai multe feluri ca si rezistenta. Eu zic sa ai grija. Sirma poate afecta dintii serios in timp de o tot prinzi in ea.

| danbnz a răspuns:

Ulciorul merge de multe ori la apa?

| dinaprilie a răspuns:

Poate fi o analogie..macar un joc de cuvinte..sau un record, cine stie.