| Feyenooord666666 a întrebat:

Am senzatia ca masina de spalat nu mai stoarce la fel de bine. Din ce cauza poate fi?

Filtrul l-am curatat.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica numarul de turatii ale centrifugai.
Masina mea stoarce destul de bine si la 6-800 turatii, cu toate ca maximul este de 1200.

Daca doresti stoarcere "mai tare", aproape fiecare masina de spalat are si centrifugarare suplimentara, independenta. Dupa terminarea ciclului de spalare poti da inca o centrifugare suplimentara, iar rufele vor fi aproape uscate.

| Feyenooord666666 explică (pentru Bula):

Cel mai oke raspuns, mersi.

Din pacate e masina de spalat al proprietarei, marca e technolux, nici macar manual de utilizare nu are si nici nu se vede la cate turatii spala...

| Bula a răspuns (pentru Feyenooord666666):

E simplu.
Pe spatele masinii gasesti o placuta metalica pe care sunt scrise NUMELE fabricantului si MODELUL masinii de spalat.
Dupa aceste doua elemente + cuvantul "manual" si "pdf" cauti pe internet manualul utilizatorului, in care este descris tot ce ai nevoie despre modul de folosire, programe etc. happy

| Feyenooord666666 explică (pentru Bula):

Mersi de pont, aia am facut si mai de mult da nu gasesti nimic cu technolux, doar cu LG, BEKO, Samsung etc.

| Bula a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Scrie-mi exact FABRICANTUL si MODELUL, sa incerc sa-l caut.

| Bula a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Vezi la programe un semn cu o linie spiralata (asemanator cu @ ), care este DOAR centrifugare.

| Feyenooord666666 explică (pentru Bula):

Il caut si eu de ore si nimic.

Technolux

Model: WM 845

| Bula a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Oh, a fost fabricat de mult, inaintea nasterii Google... laughing
Cauta semnul de centrifugare ( @ ) sau trimite o poza clara a panoului cu butoane.

| Feyenooord666666 explică (pentru Bula):

L-am gasit sub numele de spin. mersi pentru ajutor

| Bula a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Da, si asa i se spune (in engleza). happy
Succes!

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este stricată, suna la servis sa vină ei sa o repare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a saturat și ea, a obosit. Cred că se cere înlocuită, fie ea spală și storci tu cu mâna. laughing

| 4ndr33y a răspuns:

"Stoarcerea" se face prin viteza centrifugarii. Conteaza si materialul din care sunt facute rufele, anumite tesaturi retin mai multa apa.