| BrainiaculEmoji a întrebat:

Am și eu 2 porcușori de Guineea. Unul dintre ei a murit acum cateva zile. Erau frățiori sad Ce să fac cu celălalt? Trebuie să îi iau un alt seamăn ca să îi fie bine sau îl las singur,cu mega răsfățuri (păturică, pătrunjel+morcovi zilnic, scos în grăjduleț o dată la 2-3 zile)?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trist. sad
Ia-i pereche. Oricat l-ai răsfăța tu, ca om, el are nevoie de compania unui prieten, asemeni lui. Iar, in caz că te vei gandi sa mai achizitionezi unul, să ai grijă, ca noul venit sa fie ținut o perioada de aprox. 14-20 de zile în carantina.

| Bogdim0t a răspuns:

Poți face ce vrei. Dar dacă-l lași singuri trebuie să te strădui un pic să-l răsfeți încât să uite de ce s-a intamplat