| Andrei_Andy_1994_Sixn a întrebat:

am o suprafata de 86mp de cata cherestea am nevoie pentru acea suprafata daca vreau ca dimensiunile sa fie astea: lungime 4m, latime 20cm, grosime 2.5cm?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Teoretic ai nevoie de 108 buc de scandura (2, 16 mc), dar in functie de dimensiunile suprafetei care trebuie acoperita vei avea pierderi mai mici sau mai mari.

| darrio2007 a răspuns:

Iar ai postat intrebarea.Din dimensiunile pe care le ceri cum ti-a rezultat 86 de metri patrati?

| gabriel87000 a răspuns:

In jur de 2, 5 mc de scandura.