| Gabriel123455 a întrebat:

Am si o problema cu pisicul meu, de o zi nu mai face nimic doarme non stop nu prea mananca el dimineata cand ma trezeam venea cu mine la baie dar acum nu se mai misca de la locul unde doarme si doarme toata ziua mananca foarte putin si atunci obligat... daca-l strig rasp foarte greu ce ar putea avea? El a avut o problema la ureche (otita) dar am fost la veterinar

Răspuns Câştigător
| En3Rgi a răspuns:

Exact acelasi lucru a patit si animalul meu de companie..tot ce facea era sa stea in cusca si nimic altceva, nu misca mai deloc si abia manca sau bea apa.In realitate suferea era bolnav, rau de tot, si eu nu mi-am dat seama si a murit...
Du-te cu el la veterinar cat mai repede si spune-i ce are, spune-i ca e serios, unii veterinari nu isi prea dau interesul asa de mult, asa ca du-te la mai multi nu doar la unul.

2 răspunsuri:
| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Cred că are cădere de calciu,asta mai mult ca sigur! Deci este clar că,dacă el nu se mai ridică,a făcut mai mult ca sigur cădere de calciu! Vezi că exsistă la farmaciile veterinare, pastile speciale pe care poți să i le dai micuțului pisic în măncărică gen pasate, dacă nu injectabil! De preferat injectabil, pentru că se asimilează mult mai rapid, în organism! Să auzim numai de bine! Să-mi spui ce-ai făcut după...