| Ovidiu299 a întrebat:

Am tabacit o piele de oaie. Vreau sa o pun la mine in camera, pe post de covor. Insa se simte mirosul acela de oaie si de tabacarie. Cum fac sa scap de acel miros?

6 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Bai,mie nu imi plac oamenii care nu au mila cu animalele! Ca si tine cum ai tabacit blana oitei! Logic ca ii speli blana ca sa nu mai miroasa! Ce? Asa intrebi cum iti speli rufele?!?!

| Ovidiu299 explică (pentru LollypopMe):

Nu prea inteleg care este treaba cu mila pentru animale. Tu nu ai mancat in viata ta carne? O piele tabacita nu se poate spala asemenea unei rufe. Daca o speli risti sa o umplii de viermi mai tarziu si in final distrugand-o. O piele tabacita nu este acelasi lucru cu o haina.

| LollypopMe a răspuns (pentru Ovidiu299):

Sa stii ca nu prea mananc carne! Dar totusi, mananc!

Daca tu stii foarte multe despre pielea aia, de ce ai mai pus intrebarea asta daca stii cum o speli?

| Ovidiu299 explică (pentru LollypopMe):

O piele tabacita nu se spala ca o rufa. Asta ti se pare mult? laughing Eu doar atata stiu.

| LollypopMe a răspuns (pentru Ovidiu299):

Doar asta stii? Saracutul de tinetongue

| Balan_Mariana_1958 a răspuns:

Am si eu aceiasi intrebare pentru o patura facuta din blana de oaie. Poate stie cineva o solutie?