| BlueByMe a întrebat:

Am tricouri cu litere(sau desene) din cauciuc(cred) scrise pe ele;
cum se pot spala la masina de spalat fara ca acele desene sa dispara(am spalat unul, si s-a dus un pic din desen, nu mult, dar totusi vreau sa stiu daca se poate preveni asta)

6 răspunsuri:
| mihaelabr a răspuns:

Si eu stiam acelasi lucru: trebuie intoarse pe dos; atat cand la speli cat si cand le calci happy

| doroteea a răspuns:

Incearca sa speli un tricou la masina, la o turatie de vreo 30 de minute si daca tot se ia, trebuie sa faci un efort si sa le speli la mana.

| Ade a răspuns:

Le intorci pe dos cand la speli sau le calci. Bunica le intoarce pe dos cand le pune pe sarma, ca atunci cand cad sa nu se vada pata.

| tzze a răspuns:

Foarte simplu,cand le pui la spalat, le pui invers (adica partea cu scrisul in interior), iar atunci cand le calci tot la fel, le calci tot pe dos in asa fel incat sa nu fie afectat scrisul.

| Frankenstein a răspuns:

Hello. Si eu am tricouri si bluze de genu` asta si depinde de fiecare. De exemplu, am o bluza pe care o iubesc si am spalat-o de foarte multe ori. Nu s-a dus nimic de pe ea, nici strasurile, nici scrisu`. Dar am cateva tricouri la care s-a dus din prima spalaresad. Oricum, depinde si de calitatea tricoului, si de calitatea cauciucului. Nu poti sa faci nimic impotriva acestui lucru. Sper ca ti-am fost de foloshappy. Funditabig grin?

| andreea_7473 a răspuns:

Gasesti pe link-ul asta toate informatiile necesare despre cum sa speli tricoul imprimat prin termotransfer:
http://www.sheepses.ro/imprimare.php