| SpeedTeK a întrebat:

Am un birou care nu este de calculator(adica nu are suport special pentru unitate si tastatura) si am un sistem audio genius, format din 2 boxe(statii) si un subwoofer, nu stiu exact modelul, problema este ca nu stiu cum sa le aranjez incat sa am efectul stereo si sa aud si bass-ul egal in ambele urechi, momentan pe birou am: >Lampa-o >boxa-microfonul(asezat sub >>>>>monitor)-monitorul-webcamul-subwooferul-prelungitorul-si boxa.Biroul are in lungime ~120cm iar in latime ~80.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Efectul de stereofonie se obţine pe sateliţi, respectiv la frecvenţe medii - înalte. Acestea aşezate corespunzător urechii respective : dreapta stânga aşezat la jumătatea distanţei dintre respectivele boxe.
Boxa de bas este bine să stea la nivelul duşumelei unde se obţine efectul maxim ( profunzime ).

| SpeedTeK explică (pentru Arthur):

Cum adica la jumatatea distantei dintre respectivele boxe?

| Arthur a răspuns (pentru SpeedTeK):

Trasezi o linie imaginară între cele două boxe apoi jumătatea distanţei dintre acestea ducu o perpendiculară la fel de imaginară iar pe mijlocul acesteia pui scaunul. Distanţa nu este una fixă.

| SpeedTeK explică (pentru Arthur):

Adica in mijlocul monitorului, mersihappy

| Arthur a răspuns (pentru SpeedTeK):

Dacă ai plasat monitorul pe mijloc - exact.